in

Mac Miller’ın Ölümünden Sorumlu Kişi Suçunu Kabul Etti

Mac Miller’ın ölümüne sebep olan ilaçları temin eden kişi suçunu kabul etti. Satıcının 1 milyon dolar para cezasıyla birlikte 17 yıla kadar hapis cezası isteniyor

Mac Miller’ın 26 yaşındayken aşırı dozdan ölümüne sebep olan ilaç tedarikçisi suçunu kabul etti.

Amerikalı rap yıldızı Mac Miller, 2018 yılında Los Angeles’taki evinde ölü bulunmuştu. Otopsi incelemesinde, Miller’ın aşırı dozdan öldüğü belirtilmişti.

Savcıyla anlaşmaya gitti

Mahkeme belgelerine göre, Mac Miller’ın ölümünden sorumlu üç kişiden biri olan Stephen Walter, savcıyla anlaşmaya vararak suçunu kabul etti. Walter, anlaşmanın kabul edilmesi halinde savunmasını değiştirmek için 8 Kasım’da mahkemeye çıkacak. Kararın onaylanmasıyla birlikte Walter’a 17 yıla kadar hapis verilecek.

Walter’ın yazılı açıklamasında, “Beni kimse anlaşmaya zorlamadı. Tehditte etmedi. Suçlamayı kabul ediyorum çünkü suçluyum. Anlaşmada belirtilen vaatlerden yararlanmak istiyorum.” ifadeleri yer aldı. Miller’a hapları sağlayan kişilerden Cameron James Petit’in mahkeme tarafından imzalanan ayrı bir anlaşmaya vardığı bildirildi. Üçüncü sanık Ryan Reavis ise mart ayında yargılanacak.

 

Zayn, Yolanda Hadid’in Suçlamalarına İtiraz Etmedi

Adele’in “30” Albümünün Şarkı Listesi Belli Oldu